مطالب مفید

راهنمای گردش در شهر استانبول

شهر استانبول با جاذبه های توریستی بی نهایت خود همه ساله گردشگران زیادی را از ایران و سایر کشور ها جذب می‌کند. در این مطلب سعی کردم راهنمایی مختصری در مورد حمل و نقل در استانبول براتون آماده کنم.

نکات مربوط به حمل و نقل در شهر بزرگ استانبول

  • استانبول کارت: ابتدا باید عرض کنم که باید به محض رسیدن، استانبول کارت یا همون کارت مترو و اتوبوس تهیه کنید. در حالت عادی برای هربار سوار شدن به مترو یا واپور (کشتی های حمل و نقل عمومی) یا اتوبوس باید مبلغ ۴ لیر بپردازید که با استانبول کارت این مبلغ ۲.۶ لیر می‌شود. استانبول کارت رو میتونید از  بعضی از کیوسک های روزنامه فروشی تهیه کنید. قیمت استانبول کارت هم حدود ۸ لیر هست.
  • مترو: مترو در استانبول به دلیل وجود ترافیک بسیار سنگین خیلی کارآمد هست. و توصیه می‌کنم از این وسیله برای مسیر های طولانی استفاده کنید. حالا چرا مسیرای طولانی؟ در ادامه خواهم گفت. نقشه مترو رو هم اینجا میزارم که اگر دوست داشتید سیو کنید.

  • واپور: واپور همان کشتی های حمل و نقل عمومی در شهر استانبول هستند. هزینه همه روش های حمل و نقل در استانبول به صورت یکسان و برابر ۲.۶ لیر برای هر سفر است. واپور هم وسیله خوبی برای سفر به بخش آسیایی است. (در تاریخ نگارش مطلب)
  • اتوبوس:اتوبوس ها هم گزینه بعدی گشتن در استانبول هستند و اگر محل سکونتتان مترو نداشته باشه ناچارید باید از اتوبوس استفاده کنید. اتوبوس ها به اکثر نقاط استانبول مسیر دارند.
  • تاکسی: تاکسی در استانبول هزینش زیاد هست و فقط در شرایط خاص مقرون به صرفه هست. مثلا اگر مسیرتون نسبتا کوتاه هست و ۳ یا ۴ نفر هستید تاکسی هم می‌تونه انتخاب خوبی براتون باشه.

خب امیدوارم مطلب براتون مفید واقع بشه. شرکت مارس گلوبال آماده کمک به شما در زمینه برداشت پول از حساب ایرانتون با کارت هست. با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *