مراکز تفریحی

جزایر پرنسس استانبول

جزایر پرنس مجموعه ای از ۹ جزیره نسبتا کوچک و بکر هستند که در دریای مرمر، در چند کیلومتر استانبول قرار دارند. در عصر بیزانس از این جزایر به عنوان تبعیدگاه استفاده می شد اما امروز این محل تبدیل به مقصد محبوب گردشگران و مردم استانبول شده است تا با رفتن به آنجا به مدت یک روز از هیاهو و شلوغی شهری فاصله بگیرند. از ۹ جزیره، فقط ۴ جزیره بویوک آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا، و کینالی آدا به روی گردشگران باز است، جزیره بویوک آدا بزرگ ترین و محبوب ترین جزیره این ناحیه است. دلیل نامگذاری این جزایر به نام پرنس (شاهزادگان) این است که در گذشته شاهزادگان طرد شده را به این محل تبعید می کردند.

جزایر پرنسس استانبول

جزایر پرنس چه جور جایی هستند؟
ویژگی اصلی همه جزایر پرنس سکوت و خلوت بودن این جزایر است. استفاده از هر نوع وسیله نقلیه ای که با موتور کار می کند در این محل ممنوع است و این باعث شده که جزیره آرام و بی سر و صدا باشد. در این محل تنها صدایی که می شنوید صدای زنگ دوچرخه ها و صدای خوشایند سم اسب هاست پس همانطور که شاید حدس زده باشید دراین جزایر برای رفت و آمد باید از دوچرخه و درشکه استفاده کنید.

چگونه به جزایر پرنس برویم؟
بدون شک برای رفتن به این جزایر باید از قایق استفاده کنید، قایق های مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آن ها هر کدام که برای شما مناسب تر است را پیدا کنید. قایق های معمولی خیلی آهسته می روند به همین دلیل بهتر این است که در مسیر رفت از قایق های تندرو استفاده کنید تا با به موقع رسیدن به جزیره بتوانید در قسمت های مختلف آن گردش کنید. در آخر هفته ها اگر هوا آفتابی باشد قایق ها زود پر می شوند و باید در یک صف طولانی بایستید تا نوبت ورود شما به قایق شود به همین دلیل بهتر است که صبح خیلی زود بروید. در این دریانوردی به مدت دو ساعت در قایق هستید، معمولا در طول مسیر دسته ای از مرغان دریایی شما را همراهی می کنند و از دست مسافران قایق غذا می خورند. به محض رسیدن به جزیره رستوران ها و کافه های زیادی را می بینید که می توانید در آنجا مدتی را استراحت و خستگی سفر را بدر کنید.

جزایر پرنسس استانبول

 

شرکت مارس گلوبال برگزار کننده تورهای جزایر پرنسس می‌تواند با کادری مجرب لحظات خوشی را برایتان در استانبول رقم بزند. با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *