اقامت ترکیه

مراحل اخذ اقامت ترکیه

با سلام در این مطلب قصد دارم روند و مراحل اخذ اقامت کشور ترکیه رو به صورت خلاصه خدمتتون بنویسم.

کشور ترکیه با شرایط اقامتی آسان برای ایرانیان و همچنین امکانات زندگی خوب می‌تواند انتخاب مناسبی برای زندگی، کار و تحصیل شما باشد. این کشور در حال حاضر ۹۰ روز در سال اقامت بدون نیاز به ویزا به ایرانیان میدهد.

این کشور در حال حاضر اقامت توریستی ۱ و ۲ ساله برای ایرانیان در شهر استانبول اعطا می‌کند.

مراحل اخذ اقامت ترکیه

مراحل اخذ اقامت ترکیه (چه مدارکی نیاز دارید؟)

  1. حضور فیزیکی در ترکیه. بسیاری با ما تماس می‌گیریند و درخواست صدور اقامت از داخل ایران را می‌کنند که این کار امکان پذیر نیست و باید در ترکیه حضور داشته باشید.
  2. پاسپورت معتبر کشور مبدا و اعتبار کافی پاسپورت.
  3. ۴ قطعه عکس که در ۶ ماه گذشته گرقته شده باشند.برای مثال اگر درخواست اقامت ۲ ساله می‌دهید باید پاسپورتتان حداقل ۲ سال اعتبار داشته باشد.
  4. بیمه درمانی شخص متقاضی به مدت درخواست اقامت. شرکت های بیمه در ترکیه با گرفتن هزینهای شما را بیمه می‌کنند. شرکت مارس گلوبال نمایندگی رسمی شرکت های بیمه آک، تورک نیپون، سومپوژاپون و دوغا بوده و خدمات بیمه برای اخذ اقامت را برایتان انجام می‌دهد.
  5. پرداخت هزینه صدور کارت اقامت به دولت ترکیه. این مرحله شما مبلغی را (در حدود ۷۰۰ لیر) به عنوان کارمزد به دولت ترکیه پرداخت می‌کنید.

در شهر ترکیه امکان اخذ اقامت ۲ ساله وجود دارد و دولت نیز برای اقامت های ۲ ساله تخفیف در نظر گرفته است. پیشنهاد ما به شما این است که برای صرفه جویی در وقت و هزینه اقامت ۲ ساله اخذ نمائید. لازم به ذکر است در برخی از شهرها مثل آنکارا و ایزمیر اقامت ۲ ساله اعطا نمی‌شود.

امیدوارم مطلب مراحل اخذ اقامت ترکیه برایتان مفید بوده باشد.

در مطالب بعدی به شرایط اخذ اقامت کاری و سایر موارد اقامتی کشور ترکیه خواهیم پرداخت.

شرکت مارس گلوبال با تجربه ۱۹ ساله خود در زمینه ارائه خدمات اقامت می‌تواند تمام کارهای اقامتی شما را در کمترین زمان به انجام برساند. با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *