اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه تنها با ۳۰۰ لیر و در کوتاهترین زمان، توسط کارشناسان ما

اخذ اقامت ترکیه
اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه ،توریستی، کاری و دانشجویی و سایر
انواع اقامت ترکیه
اقامت توریستی ترکیه

۱- اقامت توریستی

رایج ترین و آسان ترین نوع اقامت ترکیه است. فرد مهاجر بعد از ورود به ترکیه می تواند از طریق خرید یا اجاره ملک اقامت موقت یک ساله یا دو ساله را دریافت نماید.
این اقامت به فرد این امکان را می دهد که با انقضای آن در ترکیه بماند و ورود، خروج به میزان دلخواه داشته باشد. همچنین برخی حقوق مانند افتتاح حساب بانکی و به نام کردن امتیاز آب و برق و اینترنت را بدست آورد. لازم به ذکر است این نوع اقامت پس از انقضا باید تمدید گردد. اگر فرد به مدت ۵ سال مداوم از این نوع اقامت استفاده کند و در هر سال بیشتر از یک ماه خارج از ترکیه نباشد، می تواند اقامت دائم دریافت کند.

۲- اقامت تحصیلی ترکیه

دومین نوع اقامت، اقامت تحصیلی می باشد. اخذ اجازه چنین اقامتی زمانی انجام می گیرد که یکی از مراکز زیر نظر وزارت آموزش و پروش یا وزارت آموزش عالی ترکیه، پذیرش متقاضی را تأیید کنند و این شخص در ایران اقامت داشته است، این فرد با نامه پذیرش یکی از مراکز تحصیلی، ویزای تحصیلی دریافت کرده، بعد با همان ویزا وارد ترکیه می شود و مراحل دریافت اقامت را طی می کند.
در این نوع اقامت، حتما باید با ویزای تحصیلی وارد کشور ترکیه شد. مثلاً نمی شود با ویزای توریستی وارد شد بعد اقامت تحصیلی گرفت. همچنین در پروسه اخذ اقامت کاری که ۵ سال است، در مورد اقامت تحصیلی، نصف مدت تحصیل را جزو آن ۵ سال به حساب خواهند آورد.

۳- اقامت از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت دائم درکشور ترکیه ورود از طریق ازدواج است. هنگامی که شما با یک شخص ترک ازدواج می کنید می توانید بعد از سپری کردن ۳ سال از ۵ سال به صورت متوالی اقامت دائم را از آن کشور درخواست کنید. در این بخش برخی قوانین قابل توجه جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج با فرد دارای ملیت ترک آمده است:
- ازدواج نباید صوری باشد بلکه باید حقیقی باشد و یا مدارکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج ارائه شود.
- شخصی که با او ازدواج می کنید، نباید در کشورترکیه پناهنده باشد و باید دارای ملیت ترک باشد.
- پروسه کسب اقامت در ترکیه از طریق ازدواج حدود ۳ تا ۵ سال طول می کشد و فرد در این پروسه زمانی فقط می تواند از طریق اقامت توریستی درکشور ترکیه حضور داشته باشد.
- شخص متقاضی ازدواج باید از کنسول گریی کشور خود در ترکیه برگه مبنی بر مجرد بودن خود را دریافت کند.
- ازدواج باید به صورت کاملا رسمی باشد و به ثبت برسد تا بتوان از طریق آن اقامت دائم ترکیه را دریافت نماید.
- اگر شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور ترکیه دختر باشد و قبلا نیز ازدواج کرده باشد باید از زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.

۴- اقامت کاری ترکیه

اقامت کار ترکیه بدین نحو که از طریق استخدام شدن در یک شرکت ترکیه ای و بعد از بیمه شدن، اقامت کاری به فرد تعلق می گیرد. مهمترین و بهترین نوع اقامت ترکیه، اقامت از طریق کار رسمی در یک شرکت ترکیه ای است. کار رسمی به منزله بیمه تلقی می شود و فرد باید در یک شرکت ترکیه ای که واجد شرایط استخدام فرد خارجی است، استخدام شود.
سوال های متداول​

هر ایرانی مجاز است  هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز در خاک ترکیه بماند ، چنانچه بیش از ۹۰ روز در این کشور باشد موقع خروج جریمه به ایشان تعلق می گیرد . چنانچه شخص جریمه را پرداخت ننموده و خروج نماید از کشور ترکیه به مدت ۱ تا ۵ سال دیپورت شده و اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت . در صورت پرداخت جریمه در مبادی خروجی می تواند دوباره به ترکیه برگردد بشرطی که ظرف ۱۰ روز اقدام به گرفتن راندوو جهت اقامت نماید . این شرط برای یکبار قابل دسترسی هست و بار دوم شخص علیرغم پرداخت جریمه دیپورت خواهد شد. ( به این امکان کد قانونی V84  گفته می شود)

میزان جریمه از فرمول ذیل بدست می آید : 

برا ی افراد بالای ۱۸ سال   ماه اول ۵۰ دلار + ۷۲ لیر و ماههای بعد هر ماه ۱۰ دلار

برای افراد زیر ۱۸ سال ماه اول ۲۵ دلار +۷۲ لیر و ماههای بعد هر ماه ۱۰ دلار

کسانی که قبل از اتمام ۹۰ روز اقامت در ترکیه اقدام به گرفتن راندوو جهت اقامت نمایند بعد از اخذ راندوو تا زمانی که ۹۰ روزشان پر نشده باشد می توانند از ترکیه خارج و تا زمان راندوو در خارج از ترکیه باشند ولی در زمان راندوو بایستی در اداره مهاجرت حضور یابند . 

کسانی که ۹۰ روز اقامتشان تمام شده است علیرغم اینکه راندوو گرفته باشند نمی توانند از ترکیه خارج شوند . و در صورت خروج هم جریمه خواهند شد و هم راندوو باطل می شود.

کسانی که که راندوو گرفته باشند هیچ نگرانی بابت بیش از ۹۰ روز ماندن در ترکیه نداشته باشند.

توجه داشته باشید در زمان اخذ راندوو حضور فیزیکی شخص در خاک ترکیه الزامی است.

مدارک مورد نیاز

برای اخذ اقامت ترکیه توریستی

-چهار قطعه عکس پرسنلی
-فرم راندوو
-پاسپورت و کپی پاسپورت
-کپی اخرین ورود و خروج در پاسپورت
-بیمه سلامت(sağlık sigortası)
-اجاره نامه همراه با تایید محضری

بخش اقامت شرکت مارس گلوبال با جمع آوری مدارک بالا و تکمیل پرونده اقامتی برای شما آسودگی خاطر را به ارمغان خواهد آورد

با توجه به قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

شرکت مارس گلوبال با کادری مجرب و با تجربه آماده انجام کارهای اقامتی شما اعم از بیمه، ثبت نام آنلاین و تنظیم قرارداد اجاره و محضری کردن آن و … است.

۰۰۹۰۵۰۵۰۷۲۸۸۹۴

با ما در ارتباط باشید

با عضویت در کانال تلگرام و تعقیب اینستاگرام و فیسبوک ما از آخرین آفر هتل ها و اخبار کنسرت ها با خبر شوید.

  • شعبه ۱ : بالاتر از میدان تکسیم، خیابان جمهوریت، روبروی هتل هیلتون، ساختمان شماره ۹۳، پلاک ۳، استانبول – ترکیه
  • ۰۰۹۰۲۱۲۲۳۴۳۰۳۰
  • ۰۰۹۰۲۱۲۲۳۴۳۰۳۱
  • شعبه ۲ : میدان تکسیم روبروی خیابان استقلال پلاک ۹ (طبقه بالا کافه بامبی)
  • ۰۰۹۰۲۱۲۲۳۴۹۷۹۴
  • ۰۰۹۰۵۳۷۷۷۹۰۲۲۶
  • ساعت کار هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب، حتی روزهای تعطیل